Google Otomatik Tamamlamayı Güncelliyor!

google-otomatik-tamamlama

En çok kullanılan arama motoru olan Google, uzun zamandır bir şeyi yazmaya başlar başlamaz ne yadığımızı tahmin edebiliyor. Kısaca daha önce Leb demeden Leblebi anlayabilen Google, otomatik tamamlama adındaki bu özelliği belli nedenlerden dolayı güncelliyor. Peki, Google otomatik tamamlama özelliğini neden güncelleyecek? Güncelleme ile neler değişecek?

Google otomatik tamamlama özelliğini neden güncelliyor?

Google tarafından belirtilene göre, otomatik tamamlama özelliği hedeflendiği gibi kullanılmıyor. Otomatik tamamlama özelliği ile oluşan bazı yapıların çalışmaları, bu özelliğin Google tarafından istenmeyecek şekilde kullanıldığını gösteriyor.

10 Ağustos itibariyle güncellenecek otomatik tamamlama özelliği, Google’ın istemediği şekilde Autocomplete API kullanan yapılara son verecek. Otomatik tamamlama özelliğinin güncellenmesi sonrasında ise kullanıcı deneyiminde önemli bir değişiklik olmayacak.

Güncelleme sonrasında Autocomplete API için yetkisiz erişim kısıtlanacak. Ancak kendi sitesinde bu özelliği kullanmak isteyenler, buraya tıklayarak ulaşabileceği özel arama ile bu özelliği kullanmaya devam edebilecek.

Sence Nasıl

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.