Kaspersky için Şok İddia!

kaspersky-icin-sok-iddia

Popüler anti-virüs üreticisi Kaspersky’ın iki eski çalışanı Kaspersky’ı çok zor durumda bırakabilecek bir iddiayı ortaya attılar. Kaspersky ise bu iddialara hemen karşılık verdi!

İşte çalışanların şok Kaspersky iddiası!

Eski çalışanların iddiasına göre Kaspersky, rakip virüs yazılımlarını aldatmak için bir takım kodlar üretiyor ve bunları yaymak için de çeşitli operasyonlar düzenliyordu. Kaspersky, böylelikle kullanıcıların önemli sistem dosyalarına ve bazı önemsiz dosyalarının içerisine bu kodları ekliyordu. Bu sayede virüs yazılımları kullanıldığında, aslında zararsız olan ama bu kodlar yüzünden zararlıymış gibi algılanan dosyaların silinmesi veya karantinaya alınması sağlanıyordu.

Kaspersky iddiaları reddetti!

Kaspersky tarafından yapılan açıklamada, rakiplerle rekabet için kesinlikle herhangi bir gizli operasyon hareketinin içinde bulunulmadığının ve bu tip iddiaların etik olmadığının ve gerçeği yansıtmadığının altı çizildi.

Dünya üzerinde milyonlarca kullanıcısı olan ve yeri geldiğinde ülkelerin siber güvenliğinin bile emanet edildiği firmalar için bu tip iddiaların ortaya atılması, akıllarda şüphe uyandırıyor ve “Sanal güvenlik firmalarına ne kadar güvenebiliriz?” sorusunu gündeme getiriyor.

Sence Nasıl

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.