Google Maps Artık Çevrimdışı

googlemaps

Dünyanın en popüler harita uygulaması olan Google Maps, artık cihazlara indirilebilecek. Bu da demek oluyor ki çevrimdışı da Google Maps haritalarını kullanabileceksiniz.Google Maps haritalarını cihazınıza indirerek, internetin olmadığı zamanlarda da haritaları kullanabileceksiniz.

Yeniliklerine tüm hızıyla devam eden Google, daha önce 3 boyutlu haritaların müjdesini vermişti. Aradan çok geçmeden şimdi de haritaları indirebileceğimizin haberini verdi.

Google Maps’in bu özelliği sayesinde istediğiniz bölgenin haritasını cihazınıza indirip çevrimdışı olarak kullanabileceksiniz. İnternetiniz olmasa dahi haritayı bütün detayları ile görüntüleyebileceksiniz.

Google Maps’in bu yeniliği ilk olarak Android telefonlara ve tabletlere gelecek. Telefonunuzdan ve tabletinizden istediğiniz bölgeyi tarayarak cihazınıza indirmiş oluyorsunuz.Üstelik kayıtlı haritaları da listeleyebiliyorsunuz.Bu harika özelliğe cihazınızdaki Google Maps uygulamasının “My Places” sekmesinden erişilebileceksiniz.

Google bu güzel haberi verdi fakat “Çevrimdışı Haritalar” ne zaman kullanıma sunulacak bilinmiyor. Çıkış tarihi hakkında bilgi verilmese kısa süre içerisinde yeni bir güncelleme yayınlayarak bu yeniliği hayata geçirecek.

Kullanım anında artık internet bağlantısına ihtiyaç duymayacak olan Google Maps, ilk olarak 100 ülkede çevrimdışı hizmete başlayacak. 100 ülkede tamamen devreye girmesi ise 1-2 haftayı bulabilecek.

100 ülke arasında çok yüksek ihtimalle Türkiye’nin de olması bekleniyor. Çevrimdışı kullanım desteği sunacak olan yenilenmiş Google Maps, ilk girdiğinizde istediğimiz bölgenin haritasını indirecek ve bundan sonra çevrimdışı kullanıma da olanak tanıyacak.

Detaylı haritaları ve pratik kullanımı ile kullanışlı olan Google Maps, bu yenilikle beraber pek çok navigasyon programına otomatikman rakip olmuş olacak.

googlecevrimdısı

Sence Nasıl

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.