Sitenizin Google Tarafından Fark Edilmesi

Sitenizin Google tarafından fark edilmesini sağlamak için en başta temel olarak yapmanız gereken bazı adımlar vardır. Bunların en başında Google botlarını siteye çağırma veya çekmektir.

Siteniz eğer aktif bir site değilse ve paylaşımlarınızın arasındaki zaman dilimi uzunsa, sitenizin Google botları tarafından fark edilmesi biraz zaman alabilir. Bu sebepten dolayı Google botları tarafından fark edilmek için aktif ve düzenli paylaşım yapan bir site oluşturmak gerekir.

GoogleBot

Düzenli ve aktif paylaşımlar yapılan sitelerin Google botları tarafından fark edilme olasılığı çok yüksektir. Ayrıca bu paylaşımları sosyal medya hesapları ile desteklenmesi de kaliteli bir backlink dönüşü sağlayacaktır.

Paylaşımlarınızın içinde ne kadar çok kelime tekrarı ve içerik tanıtım resimlerinin adını konuyla alakalı sağlarsanız, geri dönüşleri kısa sürede ve kaliteli olarak alabilirsiniz. Google botları tarafından yapmış olduğunuz işlemler fark edildiği durumda Google botları sitenizden çıkmayacaktır ve sürekli olarak ziyaret edecektir.

Sence Nasıl

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.