Şiir Yanar

siir-yanar.jpg

Bir gün oturur ve bir karar alırsınız. Hayatınızı yeniden şekillendirmek, daha iyi bir adam olmak için. Geçmişte yapmış olduklarınızdan ders alıp, insanlara daha faydalı olmak adına. Eski yaşamınızı, çevrenizi, düzeninizi, yeri gelince sevdiklerinizi bile geçmişte bırakırsınız.

Her şey daha güzel olmaya başlar hayatta. Başarılı olursunuz mutlu olursunuz. Yeni insanlarla tanışırsınız mutlu olursunuz. Yeni hayaller kurarsınız mutlu olursunuz. Birde üzerine aşık oldunuz mu değme keyfine… Siz mutlu oldukça etrafınızı mutlu edersiniz, onlar mutlu oldukça daha mutlu olursunuz. Hatta bu mutluluk kötü alışkanlıklarınızı bile bıraktırır. Bir zamanlar ben sigaranın değil sigara içerken düşündüklerimin tiryakisiyim diyerek içtiğiniz sigarayı bile bir kenara attırır.

Ama klasiktir, çok sürmez bu mutluluk. Birisi çıkar karşınıza hayatınızın içine eder, bırakır. Nerede hata yaptığınızı anlayamazsınız bile. Bu hayatta en fazla verecek bir canınız vardır, onu bile istese verirsiniz. Canının yanmasına kıyamadığınız yakar canınızı. Kaçmaya çalışırsınız ama o inadına üzerinize üzerinize gelir. Sonrası da yine klasiktir. Sahte kahkahalar, yalandan mutluluk pozları, hiç bir şey olmamış ayakları… Bir bakarsınız yapmam dediğim her şeyin başkahramanı olmuşsunuzdur.

Sonra ne mi olur?

Bir şiir yazarsınız, sigara yanar, şiir yanar, dertler yanar…

Sence Nasıl

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.