Google My Business (GMB) Analizler

Google-My-Business

Google My Business Türkçesiyle Google Benim İşletmem aslında deniz derya bir konu. Google’un bir kaç yıl önce hayata geçirmiş olduğu bu platform aslında 3 platformun bileşke sonucudur. Bu 3 platform ise Google Search (Arama) Google Maps (Haritalar) ve Google Plus (Artı)’dır.

GMB sayesinde işletme sayfanızı tek bir yerden kontrol edebilirsiniz. Bu kontrolün dışında işletme sayfanız ne kadar görüntülenmiş, ne kadar telefon almış veya ne kadar yol tarifi alınmış vb. gibi bilgilere de ulaşılabilmektedir. Önceden bu bilgilere lokasyon başına olmak üzere tek tek ulaşılabilmekteydi fakat Google’un geçtiğimiz aylarda analizler özelliğini eklemesiyle birlikte aynı hesap içerisinde bulunan birden fazla doğrulanmış olan lokasyonların tüm etkileşim bilgilerine ulaşılabilmektedir.

Örneğin bayileri olan bir firmasınız ve belli aralıklarla bayilerinizle ne kadar arandıklarını, ne kadar yol tarifi alındığını, ne kadar görüntülendiğini paylaşmak istiyorsunuz. İşte bu analizler özelliği tam size göre bir özellik olmuş oluyor. Hem bayi açısından hemde sizin açınızdan kimin neler yaptığını görebilmiş oluyorsunuz.

gmb-rapor

Bu bilgilere ulaşmak isterseniz Google My Business hesabınıza giriş yaptıktan sonra Yerler başlığı altında bulunan analizleri indir ile ulaşabilirsiniz. Daha detaylı bilgi için benimle iletişim kurabilirsiniz.

gmb

Sence Nasıl

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.