Nasip Olsun

nasip-olsun.jpg

Yaşamış olduğum bu olayı yazmakla yazmamak arasında çok gidip geldim ve sonunda kimlikleri belirtmeden yazmaya karar verdim.

Geçenlerde Türkiye’nin sayılı zenginlerinden 2 tanesiyle tanıştım. Tanıştığıma da çok memnun kaldım. Bana hayatta hala güzel, iyi insanların var olduklarını ve bu insanların para, mevki ve makama değer vermediklerini hatırlattılar.

Aslında şaşkınlığım şundandır, ben böyle zengin olup bu kadar mütevazı insan görmedim. Oturmaları, kalkmaları, ikramları, ilgilenmeleri ve saymakla bitiremeyeceğim bir sürü şey…

Ne kadar zengin olduklarını merak ederseniz kısaca onlar bir okyanus, ben bir su damlasıyım. Ve tanıdığım günden beri bu insanlara ALLAH daha çok versin diyorum. Böyle dua etmemin sebebi bana olan davranışlarından değil elemanlarına mesai arkadaşım demesinden kaynaklı. Kendi elemanlarını öz evlatlarından ayırmadan aynı kefeye koymalarından kaynaklı. Kendi çıkarlarından çok başka insanları düşünmelerinden kaynaklı. Kendilerini kimseden üstün görmeyip 7’den 70’e herkesin fikrini dinleyip saygı duymalarından kaynaklı…

Dünyada hala gerçekten güzel insanlar var ve ALLAH bizlerin yolunu bu güzel insanlarla bir eylesin. ALLAH herkese böyle patronlar (mesai arkadaşı) nasip etsin.

Sence Nasıl

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.