Ameliyat Eldiveni

Baltimore’da görev yapan Dr. Williams S.Halsted yaptığı ameliyatlarını bitirinceye kadar hasta taburcu olur” şeklinde alaylı cümlelere maruz kalacak kadar uzun tutmasıyla meşhurdu.

Doktor Halsted’in ameliyatlarının bu kadar uzun sürmesinin sebebi onun beceriksiz bir doktor oluşu yada elinin yavaşlığı değildi.

Deneyimlerinden ve yaptığı araştırmalardan itinayla bağlanan damarların ve yıpratılmadan dikilmiş dokuların enfeksiyon olasılığını azalttığını keşfettiği için ameliyatlarını itinayla, yavaşça yani uzun bir sürede yapıyordu. Ama kimsenin bilmediği bir sebebi daha vardı. Doktor Halsted’in meşhur uzun ameliyatlarının.

Çekingen kişiliği yüzünden sadece ameliyatlarda konuşup vakit geçirebildiği Hemşire Caroline. Ona duyduğu bu platonik aşk ameliyatların uzun sürmesinde yadsınamaz bir başka nedendi kuşkusuz…

Bu platonik aşkın gelelim bizi ilgilendiren kısmına. Yine uzun bir ameliyat sonrası Doktor Halsted Hemşire Caroline’in ellerinde oluşmaya başlayan kızarıkları fark etti. Bu kızarıklıkların ameliyat gereçlerinde kullanılan temizlik solüsyonlarına karşı oluşan alerji yüzünden geliştiğini anlaması çokta uzun sürmedi. Ve bu durum git gide Hemşire Caroline’in ameliyatlara girmesine engel olacak seviyeye ulaşmaya başlamıştı. Taa ki Dr. Halsted’in sevdiği kadını tek görebildiği ortamı kaybetmemek için şehirde bir lastikçiye bir çift lastik eldiven sipariş verinceye kadar…

Şu an doktor, hemşire ve sağlık çalışanların küçük/büyük tüm cerrahi girişimlerde kullandığı o eldivenler aslında “Aşık Bir Adam”ın sevdiği kadını biraz daha fazla görme çabasının sonucundan başka bir şey değildir.

Sence Nasıl

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.